Sonbahar sofraları

Havalar soğuduğunda hiçbir şey Thermomix® ile hazırlayacağınız sıcak ve lezzetli tariflerden daha iyi olamaz. Önceden pişirip sonra ısıtabileceğiniz hızlı akşam yemekleri, sağlıklı ve leziz çorbalar ve hafta içi rahatlıkla hazırlayabileceğiniz pratik yemekleri keşfedin.

Pratik akşam yemekleri

İçinizi ısıtacak çorbalar

Şimdi pişirin, sonra yiyin

Önünüzde yoğun bir hafta varsa zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak tarifleri önceden hazırlayabilirsiniz. Çorbalar, klasik tencere yemekleri, gratenler ve lazanyalar porsiyonlanıp dondurulabilen ve gerektiğinde çözdürülüp yeniden ısıtılabilen pratik ve leziz yemeklerdir. Genel olarak, pişirilmiş gıdalar 1-2 ay süreyle dondurulabilir. Hafta boyunca keyfini çıkaracağınız sonbahar yemeklerini önceden hazırlamak için Yavaş Pişirme modunu kullanın.

Yavaş Pişirme modu

Önceden hazırlayabileceğiniz hafta içi akşam yemekleri

Sonbahar sebze ve meyveleri

Karnabahar, brokoli, havuç, lahana ve mantar, zengin sonbahar sebzelerinden yalnızca birkaçı. Bu sonbahar sebzelerini fasulye, mercimek ve kinoa ile eşleştirerek leziz ve besleyici yemekler pişirin. Armut, ayva veya portakal gibi sonbahar meyvelerini kullanarak soğuk günlerde iç ısıtan tatlılar hazırlayın.

Etsiz ve hafif akşam yemekleri

Leziz meyveli tatlılar