Yemeklerinizi ev yapımı temel malzemelerle hazırlayın

Marketten almak yerine evde kolayca hazırlayabileceğiniz birçok temel malzeme vardır. Kendi temel malzemelerinizi hazırlayarak koruyucu içermeyen, güvenilir yemekler hazırlayabilirsiniz.

Malzemeleri bütün halde muhafaza edin

Malzemeleri bütün halde saklayıp gerektiğinde Thermomix® ile öğütebilirsiniz. Örneğin, toz şekeri dolabınızda saklayın ve gerektiğinde pudra şekeri haline getirin. Kepekli tahıllardan kendi un karışımlarınızı yapabilir, baharatları bütün halde satın alarak daha uzun süre taze tutabilirsiniz.

Ev yapımı kuru gıdalar

Tarifleri kendi tarzınıza göre pişirin

Ana malzemeleri sıfırdan hazırlayarak tarifleri kişiselleştirebilirsiniz. Kilerinizi, buzdolabınızı ve derin dondurucunuzu ev yapımı malzemelerle doldurun, böylece biraz hayal gücü ile lezzetli, yaratıcı yemekler hazırlayacaksınız.

Daha fazlası

Kendi malzemelerinizi hazırlamanız için 5 neden

  1. Sağlıklıdır: Kendi hazırladığınız malzemeler koruyucu madde içermezler. Yediğiniz yemeğin içinde ne olduğunu bilmenin en iyi yolu, sıfırdan hazırlamaktır.

  2. Her damak tadı ve diyet için uyarlanabilir: Şeker, tuz veya diğer malzemeleri sizin veya ailenizin zevkine, ihtiyaçlarına ve alerjilerine göre ayarlayın. Glütensiz malzemeler gibi bulunması zor veya pahalı malzemeler de hazırlayabilirsiniz.

  3. Yapımı kolaydır: Kontrollü ısıtma ve birçok Thermomix® fonksiyonu -- doğrama, öğütme, karıştırma, yoğurma vb. -- kendi malzemelerinizi hazırlamanızı kolaylaştırır.

  4. Tasarruf ettirir: İhtiyacınız olan tek şey, daha ucuzken toplu olarak ve mevsiminde satın alabileceğiniz birkaç temel malzemedir.

  5. Çevre için iyidir: Ev yapımı ürünlerinizi saklamak için kavanozları, şişeleri ve diğer kapları yeniden kullanarak atık miktarını azaltmış olursunuz.

Kendi bulyonlarınızı, et ve sebze sularınızı hazırlayın

Artık hazır soslar almanıza gerek yok

Tam kıvamında ve katkısız yoğurt, peynir ve granolalar

Kendi malzemelerinizi hazırlamaya nasıl başlayabilirsiniz?

• Menülerinizi Cookidoo®'da planlayın • Evde hangi malzemeleri hazırlayabileceğinize göz atın • Bir "Ev Yapımı Temel Malzemeler" koleksiyonu oluşturun • Her hafta evde hazırlamak için bir veya iki temel malzeme seçin • Bu tarifleri haftalık alışveriş listenize ekleyin, böylece yakında ev yapımı ürünlerle dolu bir kileriniz olacak!

Ev yapımı bitkisel sütler

Glütensiz lezzetli atıştırmalıklar ve ekmekler