Gelin yaratıcı olalım

Ne kadar meşgul olursanız olun, kendiniz ve aileniz için iyi yemek pişirmek her zaman mümkün! Yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak ve mutfakta heyecan verici, lezzetli yemekler hazırlamak için Thermomix®'e güvenin.

Cookidoo® yemek planlamanızı yaparken en büyük yardımcınız olacak

Tarif ilhamı almak için Cookidoo®'ya işe gidip gelirken veya bir randevu için beklerken geçirdiğiniz zamanlarda göz atabilirsiniz.

Denemek istediğiniz yemek tariflerine işaret koyun. Bir dahaki sefere akşam yemeği fikirleri ararken, gözünüze çarpan yemeklere hızlıca göz atabilirsiniz.

Haftam özelliği sayesinde menülerinizi önceden planlayın. Bu özellik size bir tarifi ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacak şekilde nasıl uyarlayacağınızı düşünmeniz için zaman verir. Örneğin bir tarifte bulunan ve ailenizin bir üyesinin alerjisi olan bir malzemeyi kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ardından alışveriş listenize yemek tarifleri ekleyebilir, böylece yemek yapmaya hazır olduğunuzda ihtiyacınız olan her şeyin parmaklarınızın ucunda olmasını sağlayabilirsiniz.

Favori tariflerinizi oluşturduğunuz koleksiyonlara kaydedin: Kendi koleksiyonlarınızı oluşturarak, sevdiğiniz tarifleri ihtiyacınıza göre gruplandırabilirsiniz. Bu sayede favorileri tariflerinize kolayca ulaşacak ve kısa sürede yemek yapabileceksiniz.

Elinizdekilere göre arama yapın: Bugün için planladığınız bir şey yok mu? Buzdolabında sadece yumurta ve kabak mı var? Bu malzemeleri Cookidoo'da aratın ve bir dizi alışılmadık ama lezzetli tarifi keşfetmek için toplam pişirme süresine göre filtreleyin!

Önceden hazırlayın: İşyerinde yoğun bir hafta geçiriyorsanız, Thermomix® önceden hazırlanıp daha sonra tadını çıkarabileceğiniz besleyici, mükemmel tatlara sahip yemekler hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Daha yaratıcı olmak için 5 ipucu

  1. Standartların dışında düşünün: Thermomix® farklı mutfakları keşfetmeyi kolaylaştırır. Repertuarınızı genişletmek için haftada bir veya iki kez haftalık planınıza yeni tarifler eklemeyi deneyin.
  2. İpuçlarına ve püf noktalarına göz atın: Aynı tarifleri sık sık pişirirseniz sıkılabilirsiniz. İşe biraz renk katmak için ipuçlarını ve püf noktalarına göz atın! İster alternatif bir malzeme olsun, ister farklı bir servis şekli olsun, en sevdiğiniz tarifin tadını çıkarmanın yepyeni bir yolunu keşfedebilirsiniz.
  3. Kendi tarifinizi hazırlayın: Her yemek hazırladığınızda, sonuçtan memnun kalana kadar bir malzemeyi değiştirmek veya ekstra bir malzeme eklemek gibi küçük değişiklikler yapın. Size rehberlik edecek Thermomix® ile damak tadınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir tarifiniz olacak.
  4. Zorlu tarifleri kendinize güvenerek hazırlayın: Vaktiniz olduğunda, her zaman yapmayı hayal ettiğiniz o tarifi deneyin. Thermomix® her adımda sizi yönlendirir, böylece her tarifi yapmak mümkün olur!
  5. Temel tarifleri uyarlayın ve birleştirin: Roka, kişniş veya ıspanaklı pesto için temel tarif olarak Fesleğenli Pesto tarifini kullanmayı deneyin. Lezzet dolu bir alternatif için çam fıstığı yerine ceviz kullanın.

Yeni tarifler deneyin, alternatif tatlar ve malzemeler ekleyin ve günlük yemek pişirme rutininizi canlandırın. Cookidoo®'yu bugün keşfetmeye başlayın ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarın! Instagram ve Facebook'ta kendi yarattığınız tariflerin fotoğraflarını @thermomixtr ile etiketleyerek bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlham alın

Cookidoo®'da dünyanın her yerinden binlerce tarife ulaşabilirsiniz!

Keşfedin