Çorbalar

Günün her öğününde tüketebileceğiniz, uzun süre tokluk hissi sağlayan çorbalar ile vücut direncini arttırmak da mümkün. Ezogelinden işkembeye terbiyeli tavuk çorbasından sebzeli levrek çorbasına, en lezzetli ve pratik çorba tarifleri Thermomix®'le çok kolay.

Klasik çorbalar

Her güne bir çorba

Çorbalar her mevsim tüketebileceğimiz leziz başlangıçlardır. Hafif beslenmek istediğimiz dönemlerde ise kolayca bir ana yemeğe dönüşebilirler. Soğuk havalarda içimizi ısıtmak için sıcacık bir ezogelin çorbası veya yazın ferahlamak için bir kase buğday ve nohutlu soğuk yoğurt çorbası gibisi yoktur. Sayısız çeşitleriyle çorbalar, zengin davet sofralarında hafif başlangıçlar olabilirken, kıtır ekmek veya minik köfteler eklenen bir çorba doyurucu bir akşam yemeği de olabilir. Çorba farklı amaçlarla tüketilebilir. Çok mutfaklı bir yemeğin parçası olarak harika bir başlangıç yapabilir ve midede ağırlık yapmadan iştahı harekete geçirebilir. Daha doyurucu bir yemek için yoğun kıvamlı mercimek veya etli güveçler, yanında köfte veya kıtır ekmek ile doyurucu bir ana yemeğe dönüşür. Kışın, kök sebzelerden yapılan çorbalar mevsimlik ürünlerin en iyileri arasındadır ve daha sıcak aylarda, serin bir gazpacho veya vichyssoise ferahlatıcı ve hafif bir seçenektir.

Pürüzsüz sebze çorbaları

Taneli ve doyurucu çorbalar

Kendi çorbalarınızı yapmak için 5 ipucu

Thermomix® ile çorba yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı:

1) Nasıl bir çorba kıvamı istediğinize bağlı olarak sebzeleri birkaç saniye hız 4 veya hız 5'te doğrayın.
2) Daha lezzetli olmaları için doğranmış sebzeleri biraz sıvı yağ veya tereyağı ile birlikte soteleyin.
3) Çorbalarınızı et, tavuk veya sebze suyu ile birlikte pişirebilirsiniz.
4) Karıştırma kabında çorbayı pişirirken Varoma'da et, balık, sebze veya köfteleri pişirebilirsiniz Tıklayın ve çok katlı pişirme hakkında daha fazla bilgi edinin.
5) Çorbanız pürüzsüz ve kadifemsi bir kıvamda olsun isterseniz pişirdikten sonra karıştırma modunu kullanabilirsiniz.

Unutmayın: Çorbaları karıştırırken, ani sıçramaları önlemek için hızı kademeli olarak artırın veya karıştırma modunu kullanın.

Bu iki temel tarif ile çorbalarınızı daha da besleyici ve lezzetli hale getirin.

Senin çorban, senin tarzın

Çorbanıza ekstra lezzet ve doku katmanın pek çok yolu vardır. Bir miktar krema ekleyin, sızma zeytinyağını çorbanın üzerine gezdirin veya taze doğranmış otlar serpmeyi deneyin. Ayrıca bir kaşık pesto veya biraz rendelenmiş Parmesan ekleyebilirsiniz. Çorbanıza ekstra gevreklik katmak için bir miktar ezilmiş sarımsak, zeytinyağı, sevdiğiniz baharatlar ve küp küp kestiğiniz ekmeklerle kruton hazırlayabilirsiniz.

Farklı lezzetler denemek isteyenler için çorbalar

Daha fazla çorbayı Cookidoo®'da keşfedin…

Keşfet