Cookidoo® ile Kolayca Forma Girin

Zorlu geçen bir yılın ardından Thermomix® ile yeni yıla sağlıklı bir başlangıç yapın. Vücudunuzu yeniden forma sokmak, stres seviyenizi azaltmak ve sağlıklı kalmak için vereceğimiz tavsiyelere göz atın! Sağlıklı bir yaşam tarzı için en temel unsurlar dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivitedir.

Günlük C vitamini dozunuzu alın

5 temel gıda ile zinde kalın!

Forma girmenize yardımcı olacak 5 temel malzeme listemize göz atın. Limon, muz, ıspanak, somon ve tofuyu diyetinizin önemli bir parçası yapan şeyin ne olduğunu öğrenin!

5 temel malzeme

Muzu unutmayın!

Düzenli egzersiz ile formda kalın

Dengeli bir diyetin mükemmel tamamlayıcısı, doğru miktarda fiziksel aktivitedir. Fiziksel aktivite ile bol bol endorfin pompalayabilirsiniz. Tavsiyelerimize göz atın!

Egzersiz hakkında güncel bilgiler edinin

En güncel Dünya Sağlık Örgütü tavsiyelerine göre, 18-64 yaş arasındaysanız, sağlıklı kalmak için haftada en az 150 dakika orta yoğunlukta veya 75 dakika yüksek yoğunlukta aerobik aktivite yapmalısınız. Vücudunuzu formda tutmak için haftada en az iki kez kas güçlendirme hareketleri yapmalısınız. Sadece 30 dakika fiziksel aktivite ile başlamak bile formda kalmanıza yardımcı olacaktır!

Aerobik egzersiz ve yağ yakma

Aerobik egzersizin en kolay ve en erişilebilir formlarından biri koşmak diğeri de bisiklete binmektir. İkisi de yağ yakmak için harika aktivitelerdir. Düzenli fiziksel aktivite, vücut yağını azaltmanın ve metabolizmayı hızlandırmanın yanı sıra, kardiyovasküler sisteme büyük faydalar sağlayarak kalp hastalıkları riskini önemli ölçüde azaltır. Koşma ve bisiklete binme gibi aktiviteler, stres seviyenizi azaltmanıza yardımcı olacak endorfin üretimini teşvik eder.

Performansı artırmak için egzersiz

Yoga ve pilates de vücut üzerinde son derece olumlu bir etkiye sahip olabilir. Bu egzersiz biçimleri performansı artırır, kasları güçlendirir, vücudunuzun dengesini ve esnekliğini geliştirir, omurganızı güçlendirir ve eklem ağrılarını azaltır. Bu sporların fiziksel yönünün yanı sıra ruh sağlığı için de mükemmel birer seçenek olduğunu unutmamalısınız.

Yeni bir beslenme planı da yeni bir fitness planına geçmeden veya uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra hareketli yaşamınıza geri dönerken daima doktorunuza, hekiminize veya sağlık uzmanınıza danışın.

Ispanaklı yemekler hazırlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Proteininizi somondan alın