Çeşit çeşit ve lezzetli tavuk tarifleri

"Akşam yemeğinde ne yiyelim?"

Akşam yemeği için hızlı hazırlanan bir yemek veya yavaş pişirilmiş bir hafta sonu ziyafeti tarifi arıyorsanız tavuk her zaman harika bir seçenektir. Temel vitamin ve minerallerle dolu tavuk, harika yağsız bir protein kaynağıdır. Fırınlanmış, kızarmış, haşlanmış, ızgara, buharda pişirilmiş veya körili olsun, hazırlaması çok kolay! Fikir bulmakta zorlanıyorsanız, akşam yemeği için biraz ilham almak amacıyla Cookidoo®'da ‘tavuk’ kelimesini arayın. Aklınızda belirli bir şey varsa tavuk salatalarımız, tavuk çorbalarımız ve parça tavuk tariflerimize göz atın.

Tavuktan en iyi şekilde faydalanın

• Kemiksiz tavuk göğsü yumuşak ve narindir. Lezzetli sonuçlar için Varoma'da buharda pişirebilirsiniz. Göğüslere daha fazla lezzet ve renk vermek için buharda pişirmeden önce tavada kızartabilir, pişirme kağıdı serili Varoma tepsisinde buharda pişirebilirsiniz böylelikle göğüslerin suyu pişirme kağıdında toplanmış olur. Buharda pişirme sonrası bir sos hazırlarsanız, pişirme kağıdında biriken tavuk suyunu sosunuzda kullanmanız sosunuza ekstra lezzet katar.

Bacak ve but sulu ve lezzetlidir. Düşük ısıda, yavaş pişirerek veya pişirmeden önce marine ederek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

• Geçerli gıda güvenliği önerilerine göre, mutfak tezgahına bakterilerin bulaşmasını önlemek için tavuk pişirmeden önce yıkanmamalıdır.

Tavuğun kemiğini ve derisini süzgece koyup ardından üzerini suyla kaplayarak besleyici bir tavuk suyu hazırlayabilirsiniz. Suya eklenen aromatik otlar ve sebzelerle bir saat pişirin, sonra spatula yardımıyla süzgeci çıkarın ve kemikleri atın. Lezzetli tavuk suyunu çorbaları, sosları, risottoları ve yahnileri tatlandırmak için kullanabilirsiniz.

Pişmiş tavuğun ziyan olmasına izin vermeyin! Kemiklerinden ayırıp buzdolabında 3 güne kadar saklayın, ardından parçalayın ve salatalara, sandviçlere, çorbalara veya dürümlere ekleyin.

Tavuğu Varoma'da buharda pişirmek tavuğun suyunu içinde tutarken aynı anda karıştırma kabında başka bir yemek hazırlamanıza olanak sağlar! İki yemeği kolayca hazırlamak için üst kısımda tavuk buharda pişerken karıştırma kabında çorba pişirin. Damlayan tavuk suları sayesinde çorbanız lezzetle dolacaktır.

Sevdiklerinizi mükemmel tavuk yemekleriyle şımartın

Daha fazlası