Çikolata

Thermomix® ile herkesin favori tatlısını hazırlamak çok kolay! Çikolatayla alakalı bilmediklerinizi Cookidoo®'da keşfetmek için okumaya devam edin.

Çikolatalı klasikler

Hayat, bir kutu çikolata gibidir

Nereye giderseniz gidin, ev yapımı çikolatalar her zaman memnuniyet yaratır. Farklı malzemeler ve aromalar eklenmiş çikolatalı şekerlemeler; sabah kahvenizin yanında, akşam yemeklerinden sonra veya sevdiklerinize hediye etmek için mükemmel bir seçenektir. Thermomix®’in rehberliğine güvenerek yaratıcılığınızı serbest bırakabilirsiniz. Çikolatayı kontrollü sıcaklıklarda eritin, fındıkları saniyeler içinde doğrayın, ganajınızı kolayca hazırlayın… yaratıcılığınızı konuşturun!

Tüm çikolata tariflerimizi keşfedin

Daha fazlası

Her duruma uygun çikolatalı kekler

Çikolatanız nereden geliyor?

Kakao ağacı; Güney Amerika’nın tropik bölgelerinde, Afrika’da ve Asya’nın belli bölümlerinde yetişir. Kakao meyvesinin tohumu olan kakao çekirdekleri, uzun işlemlerden geçerek zevkle tükettiğimiz çikolatalı ürünlere dönüştürülür. Çiftçiler meyvenin kabuklarını sıyırır ve çekirdeklerini mayaladıktan sonra kurutur, kavurur ve öğütürler. Kakao likörü adı verilen ezme daha sonra kakao tozu ve kakao yağına ayrılabilir. Kakao likörü, kakao yağı, şeker ve süt tozunun farklı kombinasyonları, bildiğimiz farklı çikolata türlerini oluşturur: sütlü, bitter ve beyaz.

Çikolatalı içecekler

Klasik mi vegan mı?

Çikolataya yakışan lezzetler

Çilek, armut, muz ve portakal; çikolataya çok yakışır ve ferahlatıcı bir hava katar. Doğranmış fındık veya deniz tuzu eklemeniz çikolataya hoş bir kıtırtı katmanın yanında, çikolatanın lezzetini daha da ön plana çıkarır. Beyaz çikolatayı badem ve armutla eşleştirmeyi ve bitter veya sütlü çikolataya tuzlu karamel eklemeyi deneyin. Kendi mutfağınızda nasıl bir karamel ustasına dönüşebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Karamel hakkında her şey

Evde yapabileceğiniz gurme çikolatalar