TM6® modları pişirmeyi daha da kolaylaştırır

Mod, Thermomix®'in sizin için belirli bir görevi yerine getirmesini sağlayan otomatikleştirilmiş bir işlevdir. Örneğin, bir TM31 veya TM5 müşterisi olarak, Thermomix®'i kısa aralıklarla maksimum hızda çalıştıran Turbo'yu veya profesyonel bir fırıncının hamur yoğurmasını taklit eden Hamur modunu zaten biliyor olabilirsiniz. Thermomix® TM6, yeteneklerinizi daha da geliştirmek ve günlük pişirme deneyiminizi daha da kolaylaştırmak için yeni modlar sunar.

Tanıtım Talep Edin

Ön yıkama

Akşam yemeğinden sonra bulaşık yıkamak gözünüzü mü korkutuyor? Ön temizleme, kabınızı temizleme işlemini kolaylaştırır! Karıştırma kabına 1000 g su ve bir damla bulaşık deterjanı veya 50 g sirke koyun ve bu modu başlatın. Thermomix® karıştırma kabının ne kadar kirli olduğunu algılar ve ona göre temizler; örneğin karamel tarifi yapılmışsa daha uzun süre ısıtır. Thermomix®'in kendi kendini, özellikle karıştırma kabının içini önceden temizlemesi, el ile veya bulaşık makinesi ile temizliği sizin için çok daha kolay hale getirir.

Su ısıtıcı

Çay suyunuzu ısıtmak için Su Isıtıcı modunu kullanın. Sıcaklığı seçin, Thermomix® suyu sizin için ısıtacak ve hazır olduğunda sizi uyaracaktır. Sıcaklığı beyaz çay için 70ºC'ye ve yeşil veya siyah çay için 80ºC'ye ayarlayın.

Karıştırma

Thermomix® TM6'nız olduğunda ayrı bir karıştırıcıya ihtiyacınız yok! Püreler, smoothie'ler ve çorbalar için mükemmel bir seçenek olan Blend modu yavaş yavaş başlayacak ve kademeli olarak tam karıştırma hızına çıkacaktır. Kadifemsi Sebze Çorbamıza bir şans verin.

Yavaş Pişirme

Thermomix®'te yavaş pişirme, malzemeleri daha uzun süre pişirerek çok daha derin bir lezzet ortaya çıkarır. Kuzu kol ve dana döş gibi doğal olarak sert olan ekonomik etler, Thermomix®'te 8 saate kadar yavaş pişirildikten sonra yumuşak ve sulu hale gelir.

Vakumda pişirme

İçinizdeki şefi özgür bırakın ve Vakumda pişirme moduyla bir mutfak şaheseri hazırlayın. Yumuşacık et, balık, deniz ürünleri ve meyveleri tercihinize göre pişirin ve her seferinde mükemmel sonuçların keyfini çıkarın. Pişirmek istediğiniz yiyecek, gıda kullanıma uygun, ısıya dayanıklı kapalı bir poşette vakumlanarak paketlenir ve ardından hassas bir şekilde kontrol edilen bir sıcaklıkta su içinde pişirilir. Thermomix® TM6, sıcaklığın 1°C'lik kademelerle arttırılmasını olanak tanıyarak pişirme işleminizde tam hassaslık sağlar. Bu teknik, yiyeceklerin herhangi bir lezzet veya nem kaybetmeden nazikçe pişmesine olanak sağlamanın yanı sıra, tüm besin ve vitaminleri muhafaza etmesine de yardımcı olur.

Mayalama

Yoğurdun sağlığa birçok faydası var ve Thermomix® TM6 ile kendi yoğurdunuzu yapmak çok kolay. Ev yapımı yoğurdun yanı sıra Mayalama modu, Varoma kabında mayalı hamur elde etmek için harika bir seçenek. Süreyi 37-70ºC arasında 12 saate kadar ayarlayın. Doğrudan karıştırma kabında mayalamak veya karıştırma kabında suyun üzerine yerleştirilmiş Varoma'da sıcak bir ortam yaratmak için sabit sıcaklıkları kullanın. Kendi yoğurdunuzu yapmaya başlamak için Varoma'da Sade Yoğurt'a bir göz atın.

Daha uzun pişirme modlarının (Yavaş Pişirme, Vakumlama, Mayalama) bir parçası olarak su ve tuzlu sıvılar kullanırken, daha uzun süreli kullanımda paslanma olasılığını önlemek için suya asidik bir bileşen (ör. limon suyu veya sirke) eklenmesi önemlidir.

Kapalı modlar

Ana ekranı kaydırdığınızda görebileceğiniz açık modlara ek olarak, Rehberli Pişirme tariflerinde Yüksek Sıcaklık ve Şeker Aşamaları modlarını da bulacaksınız. Başarı yalnızca belirli malzemelerin ve miktarların kullanılmasıyla garanti edildiği için bu iki kapalı mod doğrudan tariflerle bağlantılıdır.

Bu kapalı modlar, gelişmiş bir Thermomix® pişirme deneyimi sunarak daha zengin lezzetler geliştirmek ve bitmiş yemeklerinizi daha da lezzetli hale getirmek için yeni pişirme tekniklerini mümkün kılar.

• Kendi tariflerinizi geliştirmek için temel olarak Yüksek Sıcaklık temel tariflerini kullanın. Karamelize Kırmızı Soğan Chutney, ev yapımı hamburgerler için lezzetli bir garnitür..

• Şeker Aşamaları moduyla, Thermomix® ile şekeri farklı şekillerde ve farklı sıcaklıklarda ısıtabilirsiniz. Bal Peteği Şekerlemesi yapmayı ve bunu eritilmiş çikolataya batırmayı deneyin ya da parçaları en sevdiğiniz çikolatalı kekin üzerini süslemek için kullanın. Karamel Sos, özellikle pankeklerin veya vanilyalı dondurmanın üzerininde çok lezzetli olur!

Her modun daha ayrıntılı açıklamaları için Thermomix® ekranınızdaki bilgi simgesine dokunmanız yeterlidir. Mevcut modlar sürekli olarak güncellenecek ve yeni modlar eklenecektir, dolayısıyla Thermomix®'inizin güncel kalması için Wi-Fi'ye bağlı olduğundan emin olun!

Tanıtım Talep Edin