Ferahlatıcı dondurmalar

Birbirinden lezzetli ve katkısız dondurmaları keşfedin - en kremsi ve şımartıcı tatlardan daha hafif, meyveli ve hatta süt ürünleri içermeyen seçeneklere kadar. Bu yaz en lezzetli dondurmaları Thermomix® ile evinizde yapın!

Külahta mı kapta mı?

Dondurmanın en lezzetli hali

Tarihi, milattan öncelere dayanan dondurma, Çinlilerin ana gıda maddeleri olan pirinci süt ile karıştırıp karda dondurmaları ile ortaya çıkmıştır. Çinlilerin buzda sütlü dondurma icatları daha sonra Marco Polo sayesinde Avrupa'ya taşınmıştır. Ortaya çıkışından günümüze uzanan yolcuğunda dondurma, Thermomix® sayesinde en lezzetli ve pratik hali ile karşınızda!

Benzersiz lezzette kremsi dondurmalarımızı deneyin

Besleyici, lezzetli ve hafif

Dondurma, besin değeri yüksek bir tatlıdır. Protein ve karbonhidratın yanı sıra A, B, C, D, E vitaminleri ile kalsiyum, fosfor, magnezyum, sodyum, potasyum, demir ve çinko gibi mineraller de dondurmada bulunur. Diğer tatlılarla karşılaştırıldığında hem daha besleyicidir hem de kalorisi, un ve şekerden yapılan diğer hamurlu tatlılara oranla çok daha düşüktür. 100 gram sütlü dondurma yaklaşık 190 kalori içerir. Thermomix® sayesinde bu lezzetli ve besleyici tatlıyı kısa sürede ve kolayca hazırlayabilirsiniz.

Hem çocuklara hem büyüklere çubukta dondurmalar

Mükemmel dondurma nasıl servis edilir?

Mükemmel bir top oluşturmak için kepçenizi dondurma kabının içine derinlemesine daldırmak yerine, kepçeyi dondurmanın yüzeyinde hafifçe kaydırmayı deneyin!

Sıcak günlerde ferahlatıcı meyveli dondurmalar

Dondurmanızın dokusunu mükemmelleştirme ipuçları

Doku ve aroma eklemek
En iyi sonuçlar için, vanilya esansı veya çikolata gibi malzemeler dondurma bazına doğrudan eklenirken, bisküvi veya fındık gibi parçalı malzemelerse dondurulmadan hemen önce eklenmelidir!

Daha kremsi dondurmalar yapmak
•Ne kadar çok yağ (krema) olursa dondurma o kadar yumuşak ve kremsi olacaktır
•Meyve likörü veya votka gibi az miktarda alkol eklenmesi de daha pürüzsüz bir doku ve zengin bir tat elde etmenize yardımcı olacaktır
•Daha yumuşak bir kıvam elde etmek için dondurmanızı streç filmle kaplanmış dar bir kapta dondurun

2 top vegan dondurma lütfen!

Daha fazla ilham almak için tüm dondurma tariflerimize göz atın!

Ferahlayın