Thermomix® uyumluluğu

1. Hangi tariflerin Thermomix®'iniz ile uyumlu olduğunu kolayca bulun.

Her tarifin üstünde, tarifin Thermomix® TM31, Thermomix® TM5 veya Thermomix® TM6 için uygun olup olmadığını gösteren bir etiket göreceksiniz. Daha fazla bilgi edinmek için etiketi tıklayabilirsiniz.

Lütfen Thermomix®'iniz ile uyumlu tarifleri seçtiğinizden emin olun. Etiket turuncu renk olduğunda, tarifin Cookidoo®'ya kaydettiğiniz cihaz için uygun olmadığı anlamına gelir.

2. Farklı karıştırma kabı boyutlarının farkında olun!

Thermomix® TM31'deki karıştırma kabı ve Varoma daha küçük olduğu için Thermomix® TM5 veya TM6 tariflerini kullanırken dikkatli olun. Tarifler doğru şekilde uyarlanmazsa tehlikeli olabilir (örn. sıcak sıvı sıçraması)

3. TM31 kullanıcıları için ipuçları

Thermomix® TM31 ile de uyumlu bir Thermomix® TM5 tarifi bulursanız, lütfen aşağıdaki ipuçlarını uygulayın:

120°C yerine Varoma modunu seçin
Thermomix® TM31 120°C sunmaz, ancak Varoma benzer sonuçlar elde eder.

TM5 kapağını otomatik olarak kapatır
Lütfen TM31'in kapağını manuel olarak kapattığınızdan emin olun.

TM5 "tersine çevirme"yi otomatik olarak ayarlar
Thermomix® TM31'de otomatik olarak değiştirilmediğinden, ""tersine çevirme""yi manuel olarak ayarlamanız ve iptal etmeniz gerekir.

4. TM6 özel tarifleri

• Thermomix® TM6, bazıları modlar ekranından (Sous-vide, yavaş pişirme, fermantasyon gibi), bazıları da TM6 tariflerine (yüksek sıcaklık, şeker aşamaları) özel olarak manuel olarak ulaşılabilen ek pişirme özellikleriyle birlikte gelir.

• Bu modlar TM5 veya TM31'de mevcut değildir. Sonuç olarak, bu modlara dayanan bir TM6 tarifi bir TM5 veya TM31'de hazırlanamaz.

• TM6; TM5 ve TM31'den daha yüksek sıcaklıklara ulaşır.

• TM6 tarifleri bir TM5 ile senkronize edilemez.

• Cookidoo®'dan manuel olarak pişirmek istiyorsanız (Rehberli Pişirme kullanmadan), lütfen Thermomix®'inizle uyumlu olduğundan emin olmak için tarifin TM sürüm etiketine bakın.

5. Kitaplardan ve dergilerden yemek pişirirken dikkatli olun

Aynı kurallar, kitap ve dergilerden tariflerle yemek pişirmek için de geçerlidir. Her zaman tariflerin hangi Thermomix® modeli için yazıldığını kontrol ettiğinizden emin olun.