Rehberli Pişirme zihninizi özgürleştirir!

Akşam yemeği öncesi koşturmaca

Yemek zamanı. Aileniz okuldan ve işten eve dönmüş, herkes acıkmış ve akşam yemeğinin ne zaman hazır olacağını soruyor. Kitaptaki yemek tarifine göz gezdirirken bir yandan günlerini nasıl geçirdiklerini dinlemeye ve gününüzün nasıl geçtiği hakkında sordukları soruları yanıtlamaya çalışıyorsunuz. Ailenizle iletişim halinde kalmayı ve hiçbir malzemeyi veya adımı atlamadan herkesin keyif alacağı bir yemek hazırlamayı dengelemek zor. Ve bu yalnızca basit bir hafta içi akşam yemeği! Konfor alanınızdan çıkıp yeni mutfaklar ve malzemeler denemeye ne dersiniz? Modern yaşamın taleplerini karşılamaya çalıştıkça bunu yapma olasılığınız gittikçe azalır.

Hayat kurtaran yemek tarifleriniz

Repertuvarınızda yapmaya alışkın olduğunuz birkaç yemek tarifi olabilir. Özel makarna sosunuzu veya pizza hamurunuzu hazırlarken rahatlıkla sohbet etmeye devam ediyor olabilirsiniz. Elleriniz ve beyniniz, tarifi otomatik olarak hazırlamak için kas hafızasını geliştirmiştir; ayrıca adımları ezberlemiş olduğunuz için miktarları veya talimatları tekrar kontrol etmenize gerek yoktur.

Benzer şekilde, deneyimli bir aşçı genel bir fikir edinmek için tarife göz atabilir ve ardından profesyonel bir müzisyen gibi hiç ritim kaçırmadan tarif üzerinde doğaçlamalar yapabilir.

Ama ya bu kadar yetenekli bir aşçı değilseniz? Ya herkesi mutfağınızdan kovmadan yeni ve zorlu tarifleri deneyecek özgüvene sahip olmayı seviyorsanız?

Size çoklu görevlerde yardımcı olmamıza izin verin

Thermomix®'inizle, Cookidoo® tarifleriyle yemek hazırlamak yeni bir pişirme yöntemidir. Yenilikçi Rehberli Pişirme işlevi sayesinde içinizden geçenleri aynı anda yapabilirsiniz. Yemek pişirirken bir podcast'e odaklanmak, ailenizle sohbet etmek veya arkadaşlarınızla bir kadeh şarap içmek istediğinizde, tek yapmanız gereken şey adım adım ekrandaki talimatları takip etmek ve işi Thermomix®'e bırakmak. Mutfaktaki yardımcınız, iyi bir hikaye dikkatinizi çekse dahi tarifin mükemmel bir yemeğe dönüşmesini sağlayacak! Cookidoo®'dan bir tarif seçin, malzemelerinizi bir araya getirin ve mutfakta hem yemek pişirmenin hem de buna eşlik eden şeylerin keyfini çıkarın.