Okula dönüş!

Uzun zaman sonra ilk okul zili çaldı. Kreşe veya okula giden küçük çocuğunuz varsa, bu yıl beslenme çantasına ne koyacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Lezzetli atıştırmalıklar ve meyveli smoothie'lerden börekler ve şekersiz tatlılara, yılın bu yoğun zamanına hazırlanmanıza yardımcı olacak tüm ilham bizde.

Çocuklarınızın ihtiyaç duydukları her şeye sahip olmalarını ve okula geri dönmek için hazır olmalarını sağlamanın yanında kendi işlerinizi yapmak stresli olabilir. Ancak bu durum artık değişti. Okul başlamadan birkaç gün önce, yıl boyunca size yardımcı olacak birkaç alışkanlık edinin.

Atıştırmalıkların ne zaman gerekli olduğunu planlayın Hazırlıklı olmak için ailenizin her hafta planlarını bilmeniz gerekir. Henüz yapmadıysanız, bir takvim kullanmayı düşünün ve tüm planı görmek için herkesi etkinliklerini buna eklemeye teşvik edin. Böylece önceden plan yapabilir, herkes için atıştırmalıklar ve ikramlar hazırlayabilirsiniz. Örneğin, çocuklarınız çarşamba günleri okul sonrası kurslardaysa, akşam yemeğine kadar tok kalmaları için ek atıştırmalıklara ihtiyaçları olabilir. Bunu önceden biliyorsanız, bunları hafta sonu hazırlayabilir ve hafta içi zamanınızı boşaltabilirsiniz.

Cookidoo®’yu kullanın Çocuklarınızın en sevdiği tariflerden oluşan bir Koleksiyon oluşturun, böylece sevdiklerini bildiğiniz bir aperatifler ve ikramlar bankanız olur! Cookidoo® uygulamasında gezinmek ve denemek istedikleri atıştırmalıkları ve ikramları seçmek çocuklar için de eğlenceli bir aktivite olacaktır.

Temel malzemeleri stoklayın Buzdolabınızda ve dolaplarınızda kuru meyve, tereyağı, un, şeker ve kabartma tozu gibi maddeler varsa, ev yapımı atıştırmalıklar sadece birkaç dakika uzağınızda olacaktır.

Ev yapımı atıştırmalıklar en iyisi!

Katkı maddeleri, renklendiriciler, koruyucular… Marketten satın alınan kekler ve bisküviler genellikle çocuklarınızın tüketmesini istemeyeceğiniz maddeler içerir. Thermomix®'inizi ev yapımı ikramlar hazırlamak için kullanarak, çocuklarınızın yediği yiyeceklerde tam olarak ne olduğunu bileceksiniz.

Badem ve Yaban Mersinli Muffinler'imiz için Thermomix®'inizi kullanarak yabanmersini mevsimini kutlayın.

Kendi atıştırmalıklarınızı yaptığınızda onları farklı beslenme gereksinimlerine göre uyarlamanız çok daha kolay. Örneğin, çocuklarınızın laktoz intoleransı varsa, onlara süt yerine yulaf, badem ve fındık sütü gibi alternatifler hazırlayabilirsiniz.

Araştırmalara göre, çocukların tükettiği şekerin %50'si atıştırmalıklar ve şekerli içeceklerden gelmektedir. Hazırlarken eklediğiniz şeker miktarını kolayca ayarlayabilir veya bal ya da akçaağaç şurubu gibi doğal alternatiflerle değiştirebilirsiniz.

Önceden planlayın

Hafta içi akşam yemeği hazırlarken zorlanmamak için, önceden plan yapın ve hafta sonu hazırlık yapın. Örneğin, Pazar öğleden sonra hafif ve lezzetli bir Tahinli Bademli Kurabiye yapmak için biraz zaman ayırın. Soğumaya bırakın, sonra hava geçirmez bir kapta saklayın. 2 ila 3 gün taze kalacak ve ders arası ya da oyun zamanı atıştırması olarak çok lezzetli bir alternatif olacaktır.

Ayrıca çocuklarınızı da yemek pişirmeye dahil edebilirsiniz! İstedikleri tarifleri seçmek için Cookidoo®'ya göz atmayı deneyin, ardından mutfakta birlikte hazırlayın. Çocukları erken yaşta yemek pişirmeye alıştırmak, onların yemek hakkındaki bilgi ve anlayışlarını genişletmenin ve sonraki yaşamlarında sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmenin harika bir yoludur.